Mé služby

Nabízím službu reflexního poradenství, jež kombinuje aplikaci metody přírodního léčitelství, obecně známou pod pojmem reflexní terapie, s poradenstvím v oblasti životosprávy.

Cílem služby je pomoci klientům bezpečným a přitom účinným způsobem sledovat, udržovat a zlepšovat jejich zdraví.

Jak to probíhá?

/images/nohy_lehatko.jpg

Pohodlně si lehnete, případně posadíte. Zatímco spočíváte v relaxované pozici, zjistím pohmatem stav reflexních zón chodidel a nártů. Tím získáme představu o celkovém stavu zón a tedy organismu jako celku.

Následuje ošetření jednotlivých zón podpůrnými (tonizačními) či klidnícími (sedativními) hmaty — v podstatě jistou formou "masáží". Bezprostředním cílem je normalizace stavu zón. Tou se rozumí u zatížených zón eliminace či alespoň snížení jejich bolestivosti, zklidnění, uvolnění napětí. U oslabených zón jde naopak o jejich energizaci, "oživení".

Citlivější jedinci mohou bezprostředně vnímat reflexní účinek hmatového působení na chodidla na zbytku těla.

Samozřejmou součástí je reflexní uvolnění šíjového, ramenního a zádového svalstva, jež zpravidla doplňuji i o jeho uvolnění přímé.

Na závěr ode mne dostanete doporučení pro zlepšení svého zdravotního stavu. Ukáži vám zóny na noze, které si můžete sami ošetřovat, případně doporučím i úpravu stravování.


V případě zájmu se objednejte na sezení.


Poznámka: Nejsem poskytovatelem zdravotních služeb dle zákona 372/2011 Sb. Více k tomu zde.